Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Ukliďme Kunčice pod Ondřejníkem

Ukliďme Kunčice pod Ondřejníkem

V letošním školním roce se celá základní škola zapojila do celorepublikového projektu „Ukliďme Česko“. Od organizátorů i od obce nám byly poskytnuty pytle a rukavice. Celou akci jsme naplánovali na 26. dubna 2023.

Jednotlivé třídy vybaveny rukavicemi a pytli vyrazily na úklid přidělených úseků. Žáci prvního stupně sbírali odpadky v areálu školy a v blízkém okolí. Děti první třídy sbíraly odpadky v zahradě mateřské školy, čtvrťáci uklízeli okolí autobusových zastávek Na Huťařství. Třeťáci a páťáci měli na starost školní hřiště a druháci sbírali odpadky před školou.

Žáci druhého stupně měli za úkol úklid vzdálenějších  míst v Kunčicích p. O. Šestá třída sbírala odpadky v okolí nádraží, sedmáci kolem zastávky na rozcestí. Děti 8. A sbíraly odpadky v okolí říčky tekoucí pod areálem školy, 8. B vyrazila k chatové oblasti směr Maralův kopec.

Celkem se akce zúčastnilo 189 osob, nasbírali jsme odhadem 297 kg odpadu. Mezi zajímavé úlovky patřil nárazník auta, 200litrový plechový sud, hrnce, pokličky, pneumatiky, deska stolu, kufr, kolečka, lopata....

Všichni zúčastnění se zapojili s nadšením a i přes vrtochy dubnového počasí, které se nám předvedlo snad ve všech podobách, se akce vydařila.