Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Třeťáci v knihovně

Třeťáci v knihovněJe pravda, že ne všechny děti rády a pravidelně čtou, mnohé z nich berou čtení jako školní povinnost. I přesto se třeťáci při pravidelných prezentacích rádi pochlubí knihou, kterou přečetli, a výstavky jejich čtenářských deníků patří k oblíbeným náplním hodin čtení. Děti se tak navzájem motivují a seznamují se zajímavými knihami, které přečetli jejich kamarádi.

Návštěva knihovny je jednou z možností jak u dětí podpořit zájem o čtení. Proto jsme rádi navštívili městskou knihovnu ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde si paní knihovnice připravila pro děti zajímavou a aktivitami nabitou knihovnickou lekci. Vysvětlila jim, co musí udělat pro to, aby mohly navštěvovat knihovnu pravidelně, dozvěděly se, co je báje, pověst, pohádka, legenda nebo bajka, poslechly si pověst o Horymírovi a porovnávaly různé způsoby jejího zpracování, vyjádřily svůj názor na chování hrdinů v příběhu, který nebyl vždy jednoznačný, a také debatovaly o tom, jestli byl Horymír v právu nebo nebyl.

Děti zaujalo, že mohou přijít do městské knihovny i bez přihlášení, prohlédnout si knihy, začíst se, zahrát si stolní hry, prostě jen tak pobýt a strávit v knihovně příjemné odpoledne. Přihlásit se mohou i do obecní knihovny v Kunčicích pod Ondřejníkem.