Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Třeťáci a 5.B v Divadle loutek - Dášeňka

Třeťáci a 5.B v Divadle loutek - DášeňkaOstravské Divadlo loutek je známé vynikající uměleckou úrovní divadelních představení pro děti a koupit si vstupné na některé z nich se podaří jen s velkou dávkou štěstí nebo s dostatečným časovým předstihem. Proto jsme s radostí a velkým očekáváním navštívili jednu z nejznámějších pohádek Karla Čapka Dášeňka.

V této adaptaci nevychovává Dášeňku psí máma Iris, ale celá trojice maminek. Totiž… ony to vlastně nejsou maminky, ale tři pánové, vášniví hráči kuželek, kteří se zrovna chystají na turnaj, když tu najednou, kde se vzala, tu se vzala, za dveřmi se objevila krabice a v ní takové malé, bílé nic. Naše tři přátele tak čeká místo turnaje mnohem náročnější úkol: vychovat z maličkého štěňátka šikovnou a slušnou psí slečnu. Zjistí při tom, že mít psího kamaráda je velká radost, ale ještě větší starost, a že pejsek potřebuje spoustu péče, trpělivosti, a hlavně lásky. Kabaret na téma „tři muži a štěně“ se dětem velmi líbil.

Po skončení divadla jsme měli velké štěstí, že jsme viděli v pohybu pohádkový orloj, který je hned u divadla, spouští se jen přes den a v každou sudou hodinu. Byl to krásný zážitek!