Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Předškoláci na hodinu ve škole

Předškoláci na hodinu ve škole

V úterý 30. května 2023 si 16 malých předškoláků vyzkoušelo, jak probíhá vyučování ve škole.

Do své budoucí třídy přišli doprovázeni svou paní učitelkou z MŠ jako správní školáci už o přestávce a ještě před zazvoněním byli připravení v kruhu na koberci. Když zazvonilo a začalo jim první vyučování „nanečisto“, každý se měl za úkol nejprve představit a něco málo o sobě říct. Společně pak odvyprávěli pohádku O velké řepě, zazpívali si písničku, hráli si s kostičkami, hledali ve třídě ztracenou myšku a také si vyzkoušeli, jaké je to sedět ve školních lavicích.

Děti byly po celou dobu ve třídě aktivní a dobře spolupracovaly. Bylo vidět, že jsou plny očekávání, že se do školy těší a že jsou k tomu v MŠ skvěle vedeny. Také my se na ně těšíme a věříme, že se jim ve škole bude líbit!