Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Předávání cen vítězům výtvarné soutěže „Rok mineralogie 2022“

Předávání cen vítězům výtvarné soutěže „Rok mineralogie 2022“

V úterý 13. 12. 2022 proběhlo v Geologické knihovně PřF UK v Praze předávání cen vítězům výtvarné soutěže na téma „Rok mineralogie 2022“. V soutěži se umístili dva žáci naší školy a Ondřej Šrámek, který se umístil se svým obrázkem na krásném 2. místě, se se svou rodinou zúčastnil slavnostní akce.

„Na úvod nás přivítal RNDr. Marek Tuhý Ph.D, vědecký pracovník, který nás dovedl do knihovny, kde byly vystaveny výherní obrázky dětí. Ještě před předáváním cen nás informoval, že touto akcí by chtěli zakončit rok mineralogie pod záštitou OSN/UNESCO. Minerálem roku byl vyhlášen křemen. Poté proběhlo slavnostní předávání cen.

Pan RNDr. Marek Tichý Ph.D nám řekl, že do soutěže přišlo opravdu hodně obrázků a také se Ondřeje ptal, jakou výtvarnou technikou vytvořil svůj obrázek. Nabídl nám, že až příště pojedeme do Prahy, máme mu napsat a on nás osobně provede sbírkou minerálů na Karlově Univerzitě. Všichni jsme z celé akce nadšení a všem, kteří se na tom podíleli, mockrát děkujeme!“ - Šrámkovi