Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Pasování malých čtenářů

Pasování malých čtenářůV pondělí 5. 6. proběhla v místní knihovně akce Pasování čtenářů. Jde o slavnostní rituál, kdy žáky první třídy, kteří se už naučili číst, pasuje král Ota I. mezi čtenáře. Každý žák musí odsouhlasit slib, že se bude vždy o knihy vzorně starat a bude se snažit být pozorným čtenářem.

Děti v knihovně přivítala p. knihovnice M. Starnovská, která jim nejdřív ukázala různé knihy, o nichž si společně chvíli povídali. Potom přišel ten okamžik – pasování čtenářů. Bylo to velké překvapení nejen pro děti, ale i p. učitelky 1. třídy.

Role krále se nadšeně ujal p. místostarosta P. Tryščuk, který děti pasoval v královském hávu nádherným mečem. Jeho pobočnicí mu byla p. matrikářka K. A. Heczková, jež dětem předčítala krásný slavnostní slib. Každý pasovaný žák byl poté ozdoben slavnostní kokardou, na památku dostal od obce nádhernou knihu a jeho p. učitelka mu předala pamětní list a dáreček.

Paní knihovnice měla potom pro děti připravené průkazky čtenáře a výborné koláčky pro dobrou náladu. Nadšení bylo na dětech hodně vidět. Mnohé se už těší, jak budou knihovnu samy navštěvovat. Velké poděkování patří všem, kteří pomohli naší škole tuto akci realizovat a věnovali svůj čas našim prvňáčkům.