Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Olympijský trénink na naší škole

Olympijský trénink na naší školeNaše škola je již několik let zapojena do programu Olympijského víceboje, kde výkony našich žáků vyučující měří a zapisují do tabulek a žáci pak každoročně obdrží s vysvědčením na konci roku hodnocení jejich fyzické kondice, někteří dokonce získají odznak zdatnosti.

Již podruhé byla tato naše snaha odměněna také návštěvou olympionika na naší škole. Letos to byla olympionička, reprezentantka ČR ve skocích na trampolíně na olympiádě v Sydney, Petra Vachníková-Juřičková.

Na úvod se žáci zúčastnili společné besedy se sportovcem v tělocvičně. Moderátor vyzpovídal Petru a děti měly možnost klást otázky, došlo i na předvádění gymnastických prvků.

Část dětí se pak zúčastnila výukové hodiny o olympijských hodnotách a Daně a Emilu Zátopkových. Skupina dětí zvaná „kvízáci“ se dozvěděla spoustu informací nejen z historie olympijského sportu, ale také o našich sportovních elitách, jako např. Martině Sáblíkové, Davidu Svobodovi, Báře Samkové a dalších. Hlavním tématem ale byli manželé Zátopkovi a jejich zajímavý životní příběh. Oba by v letošním roce oslavili 100 let. Děti pak ve skupinách odpovídaly na kvízové otázky a tím si také mezi sebou zasoutěžily.

Druhá skupina se pod vedením ambasadora rozcvičila a formou hry upevnila svou fyzickou kondici v rámci hodiny tělesné výchovy v kruhovém tréninku.

Na závěr proběhlo focení a autogramiáda.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.