Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Naši mladí cyklisté v akci

Naši mladí cyklisté v akci



Dopravní výchova má v dnešním světě pro děti velký význam. Pomáhá jim osvojit si důležité návyky pro bezpečný pohyb na silnici a mimo jiné si uvědomit nezbytnost používání cyklistické přilby. A jízda zručnosti, kterou si naši žáci každoročně zkoušejí na školním hřišti, rozvíjí nejen jejich cyklistické dovednosti, ale i odolnost, soustředění a schopnost překonávat překážky.

Dopravní výchova je na naší škole přirozenou součástí výuky na 1. i 2. stupni. Například žáci 4. tříd se během celého školního roku seznamují s pravidly silničního provozu a učí se chování v různých dopravních situacích. Součástí výuky jsou i návštěvy dopravního hřiště ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde si své znalosti prakticky ověřují a připravují se na získání průkazu cyklisty.

V dubnu tradičně probíhá školní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů pro žáky 4.–9. ročníků. Žáci zde soutěží ve třech disciplínách – v pravidlech silničního provozu, ve zdravovědě a v jízdě zručnosti. Ti nejúspěšnější pak reprezentují školu v okrskovém kole. Letos se konalo 4. května 2026 ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Školu reprezentovali:

  1. kategorie (10–12 let):
    Šimon Chýlek, Monika Poldová, Matěj Martiňák, Sofie Strnadlová
  2. kategorie (12–16 let):
    František Řezníček, Marie Melicherová, Denis Fojtík, Eliška Třeštíková

Starší žáci vyhráli okrskové kolo a postoupili do okresního kola, které se konalo 13. května 2026 ve Frýdku-Místku. Zde předvedli velmi dobré znalosti i dovednosti a v silné konkurenci získali krásné 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.