Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Dopravní výchova na naší škole

Dopravní výchova na naší školeDopravní výchova je součástí Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání, proto i na naší škole jí věnujeme během celého roku náležitou pozornost. Přípravu mladých účastníků silničního provozu považujeme za jednu ze základních podmínek bezpečnosti na silnicích.

https://besip.cz/

Nejintenzivněji probíhá dopravní výchova ve čtvrtém ročníku. Žáci 4. A a 4. B se v průběhu celého roku snaží získat Průkaz mladého cyklisty. Poprvé na podzim a podruhé v dubnu navštívili dopravní hřiště ve Frýdlantu nad Ostravicí a vyzkoušeli si, že není jednoduché vyznat se na kole ve spleti dopravních značek. Teoretickou část probírali s panem Miroslavem Zberovským, který je po zvládnutí praktické části otestoval a úspěšným cyklistům vydal průkazy.

Dlouhodobě podporujeme a vítáme jízdu dětí starších 10 let do školy na kole. Důležité je však připomenout, že mezi povinnou výbavou každého cyklisty do 18 let je helma!

https://www.nakolejensprilbou.cz

26. dubna 2023 proběhlo školní kolo DSMC (Dopravní soutěže mladých cyklistů). Přestože se během dopoledne vystřídalo sluníčko, déšť i sněhové vločky, bylo patrné, že žáci zvládali letošní jízdu zručnosti na kole školním hřišti lépe než v minulých letech. Součástí soutěže ale byla také zdravověda a e-testy Markétiny dopravní výchovy.

https://www.dopravnivychova.cz/

18. května 2023 postoupili úspěšní soutěžící školního kola ve smíšených týmech do oblastního kola DSMC, které se koná každoročně ve Frýdlantu nad Ostravicí. Žáci prvního stupně si zde vybojovali třetí místo a žáci druhého stupně ve své kategorii vyhráli a postoupili do okresního kola.

Okresní kolo DSMC se uskutečnilo 22. května ve Frýdku-Místku. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: jízda po dopravním hřišti, první pomoc, jízda zručnosti na jízdním kole a pravidla silničního provozu. Žáci naší školy „vyjezdili“ v těžké konkurenci úspěšné třetí místo.

Zúčastněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme ke skvělým výsledkům v dopravní soutěži!

1. kategorie (10-12 let)

Denis Fojtík

Dominik Vávra

Eliška Zábojová

Kateřina Hrubišová

2. kategorie (13-16 let)

Lukáš Brachniak

Lukáš Ryšánek

Tereza Valštýnová

Magdaléna Pavlisková

Veronika Fojtíková (jako náhradník)