Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Beseda pro rodiče

Beseda pro rodiče

V úterý 13. září jsme na naší škole pořádali besedu pro rodiče a širokou veřejnost. Tématem bylo bezpečí dětí na internetu a jako lektor k nám zavítal pan Tomáš Velička z Poradny pro primární prevenci Ostrava.

Prevenci kyberšikany, tématům netikety nebo předcházení netolismu se sice každoročně v různých ročnících věnujeme, a to ať už formou třídnických hodin nebo přímo v předmětech, které jsou k tomu vhodné, či právě s panem Veličkou, kterého již naši žáci znají díky jeho preventivním programům. Zároveň jsme ale zjistili, že bez spolupráce s rodinou nejsme schopni mnohé nepříjemnosti vyřešit a i prevence v této oblasti se bez osvíceného rodiče míjí účinkem.

Pan Velička zaujal nejen svou odborností a projevem, ale zejména množstvím konkrétních případů, které za své praxe musel pomáhat řešit. Jsme velice rádi za ohromnou účast veřejnosti a také za pozitivní zpětnou vazbu. Pro nás to znamená, že rodiče na naší škole mají zájem o takováto témata, a můžeme tak podobnou akci někdy znovu připravit.