Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD > Vánoční kouzlení v ŠD

Vánoční kouzlení v ŠD

Vánoční kouzlení u Včelek

Měsíc prosinec byl ve znamení příprav na Vánoce a těšení se na Ježíška. Děti z družiny Včelky si čas čekání na Štědrý den zpříjemnily netradičním malováním vánočního stromečku, vyráběním ozdob na stromeček, vyšíváním vánočního jehelníčku a přáníčka se štěstíčkem pro rodiče. Poslední školní den samozřejmě nezapomněly ani na zvířátka v lese, kterým připravily vánoční hostinu v podobě jablíček, mrkve, kaštanů, suchého chleba, sena a vlastnoručně vyrobené jedlé šišky.

Andrea Stašicová

Vánoční kouzlení u Dráčků

U Dráčků se kouzlilo především v bílých a modrých barvách. Nejprve jsme se učili vystříhávat vločky z papíru tak, aby každá byla jiná. Nakonec jsme vytvořili tolik vloček, až jsme jimi zaplnili celý veliký zimní strom, který zdobí okno u Galerie KS. Vykouzlili jsme také krásný sněhový mrak plný kreslených vloček rozličných tvarů. Došlo i na výrobu bílých papírových stromečků, zimních modrobílých lucerniček, strop nám zdobí sněhové vločky a modré a bílé hvězdy. Došlo i na sněhuláky, sněhové koule a iglú. S blížícími se Vánocemi si Dráčci vyrobili vlastní betlém pod stromeček a vykouzlili i ozdoby na náš stromeček. V neposlední řadě si děti odnesly domů vlastnoručně vyrobený svícen na vánoční stůl. Myslím, že se letos urodilo opravdu hodně skvělých kouzelníků a kouzelnic, kteří svýma šikovnýma rukama vytvořili kouzelnou atmosféru ve třídě i v prostorách chodeb.

Ivana Myslikovjanová

Vánoční kouzlení u Žabek

V družině jsme hlavně kouzlili s barvami. Zapouštěli jsme barvy do klovatiny, kdy jsme vytvářeli andělíčky a kapříky. Zdobili jsme vánoční truhlíky. Ozdobili jsme si vánoční stromek, uvařili punč a vyrobili si vánoční štěstíčko. I Ježíšek k nám zavítal a přinesl nám dárečky.

Kateřina Gajdzioková

Vánoční kouzlení u Klokanů

Klokani byli především okouzleni bohatou nadílkou sněhu, při které nezaváhali jediný den si ji zblízka prohlédnout. Atmosféru zimy a oslav příchodu Nového roku doplnili ozdobami jak v družině, tak v chodbě u Galerie Karla Svolinského. Děvčata si na poslední vánoční odpoledne připravila pohádku s papírovým divadélkem „O nafrněné princezně“, kterou předvedla mladším dětem. Pro bohatou nadílku podzimu ze sušených hříbků, křížal a šípků vyrobili krabičky a ušili pytlíčky jako vlastnoruční dárek pod stromeček. Letošní Klokánci ze čtvrtých tříd jsou dobrou partou. Dokážou spolupracovat, doplňovat se, vyrábět a jsou si kamarády. Tím jsem zase okouzlena já.

Helena Hantkeová