Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD > Ukaž, co umíš - v hudbě, tanci nebo zpěvu...

Ukaž, co umíš - v hudbě, tanci nebo zpěvu...Takto zazněla výzva dětem ve školních družinách na počátku března. Celý měsíc se pak děti připravovaly na svá veřejná vystoupení. Zdokonalovaly svůj projev, přednes i vystupování. Zaměstnaly paměť, svaly i fantazii.
ŽABKY chystaly hudebně-taneční vystoupení „HU ALILE“. Námětem se vystoupení opíralo o dobývání potravy v období pravěku. Velice vtipně navázaly ŽABKY na blížící se svátek Velikonoc. Ulovené dinosauří vejce, které celá tlupa nakonec s jásotem přivítala, bylo pomalované jako kraslice obřích rozměrů.

VČELKY si vybraly společný tanec s pohádkovým motivem z filmu ZOOTROPOLIS. V textu této písně se zpívá, že i když se nám něco nedaří, nesmíme se vzdávat. Že má smysl něco zkoušet i přesto, že bychom nemuseli uspět. Toto motto se k naší akci velice hodilo.

KLOKANI celý měsíc vymýšleli rýmy k vlastní písni o svých členech družiny, kterou pak s kytarovým doprovodem zazpívali. DRÁČCI se soustředili na rytmický doprovod rozličných hudebních nástrojů k interpretované skladbě.

Kromě těchto skupinových vystoupení se prezentovali i odvážní jednotlivci. Slyšeli jsme hrát děti na příčnou i zobcovou flétnu, zpívat vážné i vtipné písně a viděli jsme je tančit. Publikum v Galerii Karla Svolinského zaplnilo sál. Přišli se na nás podívat a povzbudit nás i děti z mateřské školky/horní a pozvání přijalo také vedení naší školy.

Programem provázely moderátorky – děvčata z dramatického kroužku. Akce byla zakončena spontánním potleskem závěrečného tanečního vystoupení waka-waka. Naše děti dokázaly, že i v kulturní oblasti mají co nabídnout. Všechna společná vystoupení si můžete pustit ze záznamu na stránkách ZŠ v záložce FOTOGALERIE ŠD.

Na další společné akce se těší vychovatelky ŠD.