Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD > Hledání velikonočních vajíček v družině

Hledání velikonočních vajíček v družině

Další společná akce ve školní družině se podle vlastního hodnocení dětí velmi líbila. Po rozdělení do družstev v tělocvičně se děti vydaly po šipkách na různá místa ve škole a v přístavbě. Tam na ně čekalo několik zastavení s rozmanitými disciplínami. Na stanovišti „Zajíčkova svačinka“ ochutnáváním hádaly se zavázanýma očima kousky ovoce a zeleniny. „Zajíčkův velikonoční test“ prověřil jejich vědomosti a znalosti o zvycích a tradicích Velikonoc. Úkolem na stanovišti „Zajíčkovy závody“  bylo přenést vejce na lžíci k cíli tak, aby nespadlo. U zastávky „Zajíčkova nora“ se sportovalo přes překážkovou dráhu poslepu s doprovodem. Soutěžilo se v nejdelším skoku, učila se zpaměti velikonoční říkadla. Za každý splněný úkol obdrželo družstvo dílek rozstříhané mapky. Mapku ve tvaru vajíčka, které se vlastně rozbilo, musely děti slepit.  Navedla pak družstvo na místo, kde každého jednotlivce očekával poklad plný dobrot. Akce se velmi líbila a užily si ji jak děti, tak vychovatelky. Protože prý byly úkoly lehké, ale dobroty, připravené maminkami, vynikající, bude možná příští rok velikonoční poklad ukrytý ještě obtížněji.

Na školních stránkách FOTOGALERIE ŠD naleznete alba fotografií z našich akcí.
Na další společné hry se těší vychovatelky ŠD.