Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Školní družina > Aktuality ŠD > Besedy v ŠD - pokračování

Besedy v ŠD - pokračováníSetkávání s rodiči, kteří mají zajímavá povolání, mělo velký úspěch a oblibu. Besedovat s dětmi o svém povolání přišla také paní Mgr. Kateřina Niklová. Představila dětem své povolání sociální pracovnice. Poté zasvětila děti hravou formou do konference, ve které se rozhodovalo, jak pomoci dítěti, kterému se nedostává dostatečné péče. Děti si vyzkoušely ve scénkách různé sociální role: matku, otce, pěstouna, úřednici, lékaře a další. Dověděly se o tom, jak se postupuje v případě zanedbávaného dítěte, jak se to pozná, kdo se ho ujme, jakým způsobem se dostane do pěstounské péče, na jak dlouho a další důležité otázky.

Paní Mgr. Jana Humpolcová přišla dětem povědět o fyzioterapii. Děti zajímalo, kde pracuje, jak to tam vypadá, jak se jí zaměstnání líbí, jaký nejnáročnější případ měla ad. Přinesla s sebou několik ortopedických pomůcek ke stimulaci chodidel. Děti si v chůzi procvičovaly rovnováhu a zacvičily si v jemných protahovacích cvičeních na karimatkách. Moc se jim to líbilo.

Pan Ing. Zdeněk Strnadel je krajinářský architekt. Přišel s několika taškami plnými květin, listí, hlíny, kamení a jiných materiálů. Na úvod dětem pomocí dotazů a názorné prezentace vysvětlil postup návrháře od výkresu k praktické projekci. Dověděli jsme se například, kolik prostoru potřebuje strom, aby se rozrostl na dlážděném náměstí, proč mu čouhá ze země u kmene kus trubky aj. Potom děti soutěžily v poznávání všemi smysly. Vybraní zástupci družin hádali zrakem, hmatem, čichem, sluchem i chutí různé přírodniny a předměty, což nebylo vždy jednoduché, protože hádat se mělo většinou se zavázanýma očima. Na besedu si děti donesly i vlastní kresebné návrh krajinářské úpravy, které jim pan Strnadel zkonzultoval a pochválil.

Na webových stránkách školy v záložce Galerie ŠD naleznete momentky všech našich akcí. Přejeme všem pěkné léto a v dalším školním roce na viděnou.