Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Aktuality MŠ

Lyžujeme se sluníčkem

Dvacet jedna dětí z obou školek si týden od 6. do 10. března 2023 užilo na Lyžařském kurzu s názvem Lyžujeme se sluníčkem v Resortu Bílá – Beskydy. I když se nám sluníčko objevilo na obloze jen vzácně, neubíralo to dětem na dobré náladě a chuti učit se lyžovat.

Autor: Eva Novotná Publikováno 15. 3. 2023 18:48

Karneval MŠ školní

Datum 3. 3. 2023 si přímo žádalo o pořádný večírek! Proto se děti z MŠ školní a jejich nejbližší sešli v tělocvičně ZŠ, aby se společně vyřádili na „Vesmírném karnevalu“. Celou akcí provázela velice oblíbená Kouzelnice Radana a její zelený pomocník Aris.

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 6. 3. 2023 11:56

Program Jeden svět pro všechny

Program „Jeden svět pro všechny“, který nám lektorka a speciální pedagožka Michaela Studeníková nabízela již na počátku roku, měl v našem Třídním vzdělávacím plánu své čestné místo a nemohli jsme se proto dočkat, až přijde zima a s ní téma Lidského těla a zdraví.

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 6. 3. 2023 11:49

Červený den ve třídě Motýlků

Když nás paní učitelky ze ZŠ přizvaly ke společné akci „Barevné dny“, výskaly jsme s dětmi radostí!

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 6. 3. 2023 11:45

Hudební den s Katkou Niklovou

Stejně jako loni i letos nás v MŠ dolní navštívila naše folklorní umělkyně paní Kateřina Niklová. Na ukázku dětem přinesla hudební nástroje, např. housle, basu, malou flétnu okarinku. Nejen, že dětem zahrála, ale společně jsme si mohli vyzkoušet hru na uvedené hudební nástroje.

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 3. 3. 2023 11:15

Karneval u Kuřátek a Sluníček

Chtěli byste vidět krásně nazdobené třídy, pestrobarevné masky a rozzářené oči dětí, plné očekávání? Takto to včera vypadalo v naší MŠ dolní. Už ráno přivedli rodiče své ratolesti v maškarních kostýmech, aby si to mohli užít co nejdéle.

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 2. 3. 2023 9:34

Paní Zima

V lednu mráz těší nás. V únoru sníh a led - v létě nanesou včely med aneb jak Paní Zima zasněžila celou školku!

Autor: Tereza Matúšková Publikováno 22. 2. 2023 15:30

Masopust u Sluníček

Autor: Tereza Matúšková, Hana Káňová Publikováno 20. 2. 2023 11:48

Návštěva u krkavce Nera

Děti ze třídy Kuřátek a Sluníček se v tomto týdnu vypravily na návštěvu za zvířátky. Možná to nevíte, ale poblíž naší MŠ dolní se nachází voliéra s ptáčky, kterou vlastní pan Musial.

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 20. 2. 2023 7:39

Jeden svět pro všechny

V pondělí 13.2.2023 absolvovala třída Ptáčat prožitkový program zabývající se tématem zdravotního postižení. Děti si prohlédly a vyzkoušely kompenzační pomůcky a prostředky komunikace osob se zrakovým a sluchovým postižením. Tento preventivní program nám předvedla paní Michaela Studeníková.

Autor: Naďa Svobodová Publikováno 15. 2. 2023 13:18