Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Zápis do MŠ

Datum konání: 4. 5. 2023

Publikováno 11. 4. 2023 15:44

Velikonoční poklad, pečení jidášků a mazanců v MŠ dolní

V úterý 4.4. nás mile překvapil dopis od velikonočního zajíčka Felixe. Felix nám dopis pověsil v naší třídě a stálo v něm, že pokud chceme získat velikonoční poklad, musíme splnit "bojovku". Čekalo nás 10 úkolů, které jsme zvládli levou zadní.

Autor: Tereza Matúšková, Hana Káňová Publikováno 6. 4. 2023 9:26

Velikonoce v MŠ dolní

Námi netrpělivě očekávané svátky jara jsou po dlouhých zimních měsících konečně za dveřmi! K tomuto období se vážou lidové tradice, jako je pečení velikonočního beránka, mazanců, jidášů, výroba pomlázky z vrbových proutků, zdobení vajíček a jiné.

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 3. 4. 2023 17:45

Puntíkovaný den u Sluníček

Ve čtvrtek 30.3. jsme si s našimi Sluníčky užili puntíkovaný den. Před svačinkou jsme si udělali pořádnou diskotéku a ukázku našich oblečků. Poté děti ve skupinkách zdobily různým materiálem (papírová kolečka, dřevěná mozaika, plastová víčka, donuty) velikonoční vajíčka.

Autor: Tereza Matúšková, Hana Káňová Publikováno 31. 3. 2023 11:50

Puntíky u Kuřátek

Puntíkovaný den u Kuřátek vypadal v plném pracovním nasazení vlastně jako každý jiný den, jen jsme s dětmi všude pracovali s puntíky.

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 31. 3. 2023 11:46

Vítání jara u Kuřátek a Sluníček

Ve středu 22.3. celá naše školka oslavila příchod jara, a to tradicí, které se říká "Vynášení Morany". Všichni jsme se na tuto slavnostní příležitost náležitě připravili. Vyrobili jsme si jednu velkou Moranu, a poté si každé dítě vyrobilo z přírodnin svou menší.

Autor: Tereza Matúšková Publikováno 24. 3. 2023 10:53

Za zvířátky ke Staníčkovi

Sluníčko svítilo, byl první jarní den a my jsme přijali pozvání našeho kamaráda Staníka navštívit jeho malou farmu, kterou má u svého domu. Viděli jsme jehně Františka s jeho maminkou Hankou, slepice, králíky s mláďaty, včely v úlech a nesměl chybět ani zvědavý pes Rocky.

Autor: Tereza Matúšková Publikováno 23. 3. 2023 9:04

Vodnická pohádka trochu jinak

Velmi rádi jsme přijali pozvání divadelního uskupení „Dramec“, pod vedením Heleny Hantkeové, na Vodnickou pohádku. Pro děti z MŠ jsou výlety a kulturní akce velmi oblíbenými aktivitami, proto nebylo pochyb, že si společný čas s malými umělci užijí!

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 20. 3. 2023 11:54

Tělocvik s prvňáčky

V minulém týdnu jsme přijali milé pozvání od našich starších kamarádů do hodiny Tělesné výchovy. Předškoláci z MŠ školní byli plni očekávání a nemohli se společně stráveného času dočkat! Na programu byly pohybové hry, rozcvička, soutěže v družstvech, ale také např. tanečky. Děvčátka a chlapci z 1.

Autor: Hana Kulhánková Publikováno 20. 3. 2023 11:50

Divadlo

V pondělí 13. 3. 2023 se celá MŠ dolní vydala místní autobusovou linkou směr ZŠ. Přijali jsme totiž pozvání dětí školní družiny na divadelní představení Vodnická pohádka. Děti i paní učitelky se slavnostně oblékly a vyrazily na naši první společnou jízdu autobusem.

Autor: Markéta Macurová, Zuzana Tomančáková Publikováno 16. 3. 2023 7:03