Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Vítání jara u Kuřátek a Sluníček

Vítání jara u Kuřátek a Sluníček

Ve středu 22.3. celá naše školka oslavila příchod jara, a to tradicí, které se říká "Vynášení Morany". Všichni jsme se na tuto slavnostní příležitost náležitě připravili. Vyrobili jsme si jednu velkou Moranu, a poté si každé dítě vyrobilo z přírodnin svou menší. Osvojili jsme si báseň "Zimo, zimo, táhni pryč" a akce mohla začít. Po svačince jsme se celí veselí sešli před naší školkou s hudebními nástroji, které nám také pomáhaly zimu zahnat. Poté nás čekal průvod naší malebnou obcí, nejedno auto nás zastavilo a řidiči nás pochválili, jak krásně umíme hrát a přednášet. Došli jsme k potoku, u kterého nás čekalo shazování Morany z mostu dolů. Děti si atmosféru svátku velmi užily. A víte, jak to všechno skončilo? Jakmile dopadla poslední Morana do vody, začalo svítit sluníčko a doteď nepřestalo! Hezké jaro všem!