Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Úkoly Velikonočního zajíčka

Úkoly Velikonočního zajíčkaPřípravu na Velikonoce jsme ve třídách Motýlků a Ptáčat brali poctivě. Od výzdoby přes kraslice až po tradice. Abychom si však společně užili i nějakou tu zábavu, připravil si Velikonoční zajíček několik úkolů, aby si prověřil, zda jsou děti dostatečně připravené na Velikonoce a příchod jara. Úkoly byly rozmístěny do několika stanovišť v obou třídách.

Děti si tak zkusily, jaké to je skákat zaječími skoky (skok v pytli). Nakrmily zajíce velikonočními vajíčky, když házely míčky na cíl. Poklidily vybíravé slepičky, které chtěly zobat pouze krmení stejné barvy, jako byly ony samy. Nevyklubané kuřátko pak děti velmi opatrně a bezpečně přenesly na lžíci z místa na místo, aby bylo vajíčko v teple. A tak bylo jasné, že se o nazdobená vajíčka zvládnou pěkně postarat, aniž by jim praskla skořápka.

Od zajíčků, slepiček a kuřátek se děti dostaly také do chléva, kde bylo potřeba ostříhat ovečky, než se jim narodí mláďata a půjdou na pastvu. Vlna se ovšem nevyhazuje, a tak děti nosily chomáčky od ovečky do nůše. Aby Velikonoční zajíc věděl, že úkoly splnily všechny děti, měl každý svou kartičku a za splněný úkol dostal razítko. Na děti poté čekalo v košíku sladké překvapení, kterým si po náročném sportovním výkonu doplnily energii. Společné dopoledne jsme zakončili nefalšovanou Velikonoční diskotékou, kde každý mohl předvést své nejlepší taneční kousky.