Ve čtvrtek 21.5. u Sluníček voněla buchta a byla trochu tréma. Děti si totiž pozvaly maminky, aby jim popřály k jejich svátku.
Nejdřív přišly na řadu básničky. Někdo si pamatoval všechno, někdo potřeboval malou nápovědu od paní učitelky. Hned potom se třída proměnila v zahrádku a děti zahrály pohádku O řepě. Táhli dědeček, babička, vnučka, pejsek, kočička i myška. A řepu nakonec vytáhli za velkého potlesku. Na závěr vystoupení ještě stihly mazurku. Pak už se jen sedělo, povídalo a mlsalo. Děti samy upekly buchtu a nazdobily jednohubky. Ke kávě si pak maminky s dětmi společně vyrobily keramické srdíčko. Každé bylo jiné, ale všechny dělaly radost.
Bylo to milé dopoledne. Děti byly pyšné, maminky dojaté. A my rádi, že jsme mohli být u toho.
Kunčice pod Ondřejníkem
Kunčice pod Ondřejníkem 626
739 13 Kunčice pod Ondřejníkem