Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Motýlci září, i když na léto jde stáří!

Motýlci září, i když na léto jde stáří!Začátek letošního roku byl pro nás výjimečný! Ve třídě Motýlků jsme přivítali kromě nově příchozích dětí také nové kamarády z MŠ dolní. Již od začátku bylo zřejmé, že budeme skvělá parta. Starší děti pronikly do nového prostředí zcela přirozeně a svá dětská přátelství rozšířily o nové kamarády, mladší děti se postupně zadaptovaly. Jsme moc rádi za pohodovou atmosféru, která mezi námi ve třídě panuje.

Podzimní měsíce nejde nemilovat! Příroda nám ukazuje své rozličné podoby a hraje všemi barvami. Není proto divu, že se venku s dětmi snažíme trávit maximum možného času. Pozorujeme stromy, poznáváme plody, zkoumáme a třídíme přírodniny či třeba běháme s větrem o závod…

Vůně, chutě i tvary vnímáme všemi smysly, a proto nám není cizí práce na zahradě nebo třeba rovnou v kuchyni. V průběhu září a října jsme si např. pochutnali na vlastnoručně vyrobených salátech, špízech, kanapkách a jablečných závinech. Prováděli jsme pokusy s vodou, vyráběli déšť, krotili vítr, probouzeli draky a bloudili v mlze. Tahle malá dobrodružství, při kterých děti získávají nové poznatky, ale také se učí mimo jiné spolu citlivě komunikovat a spolupracovat, nás posouvají dál a my se denně můžeme těšit z jejich pokroků a bezbřehé dětské fantazie, radosti a upřímnosti.