Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Malí i velcí zahradníci

Malí i velcí zahradníci

Za slunečného počasí proběhla dne 2. listopadu 2022 druhá etapa výsadby nových stromků na naší zahradě. „Styčným důstojníkem“ této akce byl pan Zdeněk Strnadel, který přivezl nejen stromky, ale i potřebné nářadí a malé sladkosti pro naše nejmenší pomocníky.

V přímém přenosu mohly děti vidět, jak sázení stromků probíhá a co vše je potřeba vykonat, aby byl strom správně zasazen. Maminky spolu s tatínky vykopali jámy, poté přisypali výživový substrát a do této směsi zasadili třešeň, lísky, ořech a další. Děti s konévkami stromky hojně zalévaly a poté se všichni občerstvili upečeným perníkem a horkým čajem.

Této prospěšné akce se zúčastnily děti spolu se svými rodiči, zaměstnanci mateřské školy a vedoucí tohoto projektu pan Strnadel. Počasí nám přálo a všichni zúčastnění si toto vydařené odpoledne užili.

Děkujeme rodičům za pomoc a vstřícný přístup a dětem za skvěle odvedenou práci.