Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Čtete rádi?

Čtete rádi?

Děti z mateřské školy ano. Právě dnes jsme dokončili čtenářský projekt pod názvem „Mami, tati, pojďme si číst“ pod záštitou MŠMT, jehož hlavními mentory byli manželé Radmila a Josef Vavříkovi. Tato akce trvala pět týdnů, během této doby obdrželi účastníci každé pondělí další knihu. Hlavním cílem bylo probudit u dětí vztah a lásku ke čtení, zvídavost, pozornost, fantazii a také výtvarné a hudební nadání. Zapojeni byli samozřejmě i rodiče, kteří svým dětem četli zapůjčené knihy a malí posluchači následně nakreslili zážitek z příběhu. Tyto výtvarné práce jsme si vystavili ve třídě a také jsme se naučili píseň o knihách a hrdinech příběhů.

Slavnostně jsme tuto akci zakončili s účastí pana starosty Jiřího Mikaly, paní ředitelky školy, manželů Vavříkových a paní redaktory z Českého rozhlasu. Děti si zazpívaly s doprovodem harmoniky píseň „Kniha je náš kamarád“, následně jim pan Vavřík vyprávěl příběh o „Kouzelné knize“, poté obdržely všechny děti dárek od pana starosty - knihu s názvem „Hnědáček a nalezená podkova“, kterou si ihned začaly prohlížet. Budoucí čtenáři měli z tohoto dárku velkou radost a věříme, že tento projekt splní svůj účel a ovlivní do dalších let jejich touhu a radost ze čtení.

Děkujeme tímto našim dětem za krásné výkresy, rodičům za spolupráci a všem zúčastněným za vstřícnost a motivaci.