Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Besídky pro maminky u Kuřátek a Sluníček

Besídky pro maminky u Kuřátek a SluníčekTak se naše maminky konečně dočkaly! Děti z MŠ dolní si k jejich svátku připravily krátké pásmo, kterým chtěly poděkovat za jejich lásku, péči a starostlivost, a také ukázat něco z toho, co se od září naučily. Maminky i další rodinní příslušníci se zúčastnili v hojném počtu, což přispělo k hezké atmosféře celé akce.

Naše nejmenší Kuřátka předvedla cvičení, pohybové hry a zazpívala písničky, což se setkalo s pochvalou a velkým potleskem. Ale největší „perlou“ jejich vystoupení byla báseň poměrně obsáhlého textu „Odkud ten náš holub letí“, kterou si velmi oblíbil náš malý Jindříšek. Ten umí celou báseň zpaměti, a protože se chtěl o přednes podělit se svými kamarády, část textu jim přenechal. Vznikl tak naprosto nenapodobitelný až dojemný, velmi poutavý a rozsáhlý dialog třídy Kuřátek a Jindříška, který si všichni na dlouhou dobu uchováme v paměti jako moc krásnou vzpomínku.

Ve třídě Sluníček se děti také velmi snažily, aby maminky a ostatní návštěvníci byli z vystoupení nadšení a hned tak na ně nezapomněli.  Zazpívaly a přednesly několik písní a básní a na závěr si nechaly to nejlepší – hranou parodii i s patřičnými převleky a rekvizitami na píseň „Kluci, kluci s klukama“ od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Tato sklidila obrovský ohlas a všem zúčastněným doslova vyrazila dech.

Na závěr předaly děti maminkám dárečky, a sice vlastnoručně malovaná srdíčka na špejli, která se všem moc povedla. Myslíme si, že děti obou tříd toho předvedly opravdu hodně a mohou být na svůj výkon náležitě pyšné. Děkujeme všem za velkou účast, jistě i tímto jste ocenili snahu vašich ratolestí, a těšíme se znovu za rok!