Logo

foto21 foto22 foto23 foto24 foto25 foto26 foto27 foto28 foto29 foto30 foto31 foto32 foto33 foto34 foto35 foto36 foto37 foto38

Vyhlášení výsledků soutěže amatérských kuchařů „MasterChef 2. stupeň“

Zadáním kuchařské soutěže na dálku byla příprava amuse bouche – tedy dokonalá sousta na talíři, která mají potěšit chuťové buňky ještě před jídlem a bývají servírovaná na lžíci, ve skleničce nebo jako jednohubka. Hlavním kritériem hodnocení byl tzv. „food plating“ (aranžmá jídla na talíři) a dodržení zadání soutěže. Porotci vybrali tři nejlepší jídla:

3. místo získává Lenka Madryová z 8. A za své "Sýrové mističky".

 

2. místo získává Laura Macurová z 6. B za sladké „Lívanečky s čokoládovou náplní, obalené zakysanou smetanou a ozdobené hořkou čokoládou a lívanečky se zakysanou smetanou polité horkými malinami“.

 

MasterChefem 2. stupně se stává Jolana Madryová z 8. A za úžasné "Lžičky z listového těsta"!

Vítězka získává kuchařskou zástěru, kterou ji předáme osobně, až se uvidíme ve škole! Gratulujeme vítězům a děkujeme všem soutěžícím za úžasné fotky svých pokrmů!

Mgr. Petra Mertová, Mgr. Lenka Golová, PaedDr. Dana Heryánová

Velikonoční malování do mouky

Děti z 1. stupně naší školy se s chutí zapojily do výtvarné soutěže v malování do mouky. Téma soutěže bylo Vítání jara, lidové zvyky a velikonoční tradice.

Své obrázky s velikonoční tematikou mohly posílat všechny děti z první až páté třídy naší školy. Malovaly do mouky prsty, dřívky, vařečkami nebo do mouky otiskovaly různé předměty.

Všechny fotografie vytvořených obrázků byly krásné a bylo těžké vybrat ty nejlepší.

První tři místa patří těmto autorům:

3. místo získala Nelinka Macurová z 3. A za malovanou kraslici

 

2. místo získala Anetka Pavlíčková ze 4. A za ptáčka v hnízdě a pomlázku s košíkem plným nazdobených vajíček

 

Vítězem soutěže se stala Barunka Strnadlová z 5. A s nádherným a velkým obrázkem plným velikonočních a jarních motivů! 

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem účastníkům soutěže za úžasné fotografie svých originálních obrázků! Snad Vás to všechny pobavilo a získali jste nezapomenutelný tvůrčí zážitek! 

Mgr. Petra Mertová

Další hezké práce:

Kryštof Kaděra:

Patrik Tománek:

 

 

„MasterChef Junior“ ZŠ a MŠ Karla Svolinského Kunčice pod Ondřejníkem

Od 17. do 28. února probíhala mezi žáky tříd 3. A, 4. A a 5. A dobrovolná kuchařská soutěž na dálku s názvem „MasterChef Junior“. Vášniví amatérští kuchaři se utkali mezi sebou v jednotlivých třídách o prvenství v tzv. „food platingu“, tedy aranžmá pokrmu na talíři. Mladším dětem mohli s přípravou pokrmu pomáhat rodiče nebo starší sourozenci, prezentace jídla na talíři byla však čistě jejich úkolem. Páťáci však měli za úkol připravit i naaranžovat jednoduchý pokrm zcela sami na téma jednohubky.

Chuť ohodnotila domácí porota složena ze členů rodiny. Estetickou stránku soutěže hodnotila na dálku učitelka VV a PČ v těchto třídách Mgr. Petra Mertová. Žáci posílali fotografie svých originálně naaranžovaných jídel a v každé třídě postoupila na balkón finálová skupina, ze které byl zvolen vítěz!

Do finálové trojky se ve 3. A  probojovala Eliška Zábojová se svými „Zvířátky na talíři“, Timea Kabátová s „ Ježečky“ a Kateřina Hrubišová s „Myškami“. „MasterChefem Junior 3. A“ se stala Kačenka se svým originálním aranžmá na dřevěném prkýnku. Gratulujeme! 

                                                               Vítězné „Myšky“ Kateřiny Hrubišové

 

Ve IV. A se probojovala do finále Marie Melicherová s „Dortem pro maminku“, Petr Horák s „ Muchomůrkami“ a Jan Bojko s „Jednohubkami“. „MasterChefem Junior IV. A“ se stal Péťa s jeho skoro reálným aranžmá hříbků v přírodě. Gratulujeme! 

                                     

                                     Vítězné „Muchomůrky“ Petra Horáka

 

Ve třídě V. A se soutěže zúčastnilo 14 dětí a vybrána byla finálová čtyřka nejzajímavějších pokrmů. Rozhodovalo se mezi následujícími pokrmy: „Loďky na vlnách“ Adama Vávry, „Valentýnské veganské avokádové chlebíčky“ Elišky Balcárkové, „Palačinkové kukadla“ Ondřeje Davida a „Motýli“ Matěje Havla. „MasterChefem Junior V. A“ se stala Eliška se svým skoro profesionálním „food platingem“. Gratulujeme!

                 

Vítězné „Valentýnské veganské avokádové chlebíčky“ Elišky Balcárkové

 

Všem účastníkům soutěže a úžasným kuchařům děkujeme za účast a hlavně všechny chválíme za téměř profesionální prezentace svého kuchařského umění! Byli jste báječní!

                                                                                                                                                                                                                                                                                  Petra Mertová

Říjnový sběr papíru

Od 12. října jsme měli naplánovaný sběrový týden. Z pěti dnů jsme papír sbírali pouze dva, protože od středy 14. 10. byla škola uzavřena z důvodu koronavirové epidemie.

Sběr papíru nám ještě v pondělí a úterý ztížil vydatný déšť, přesto bylo do kontejneru uloženo 1582 kg papíru. Děkujeme všem, kteří stihli papír odevzdat a neodradil je ani déšť.

Velké poděkování patří také dívkám a hochů z osmé třídy, kteří skvěle pomáhali při vážení a ukládání papíru. Pravidelně se sběrem pomáhají již od šesté třídy. Teď je to prostě sehraná parta, bez které se žádný sběr papíru neobejde.

                                                               Blanka Zemánková

Podkategorie