Co nikde jinde neuvidíte a neuslyšíte…

V životě se setkáme s mnoha jevy, věcmi i lidmi, které můžeme jakýmkoli způsobem konkretizovat, neboť je vidíme, či aspoň slyšíme jejich hlas. Co ale napsat o tom, CO NIKDE JINDE NEUVIDÍME A NEUSLYŠÍME? Tato zajímavá myšlenka byla tématem slohové práce v okresním kole Olympiády českého jazyka, která proběhla 29. 1. ve Frýdlantu n. O. Naši školu tam úspěšně reprezentovala I. Hrubišová, vítězka školního kola této soutěže. Soutěžící ze základních škola a víceletých gymnázií celého okresu poměřovali své znalosti i dobré nápady. Ivanka si vedla opravdu skvěle. Z 37 soutěžících ze základních škol a 16 soutěžících gymnazistů se umístila na velmi pěkném 12. místě! Ivanko, Tvoje snaha a pěkné výsledky nás opravdu těší, moc gratulujeme. Děkuji Ti za vzornou reprezentaci naší školy i obce. Zároveň Ti přeji v budoucím studiu na střední škole neméně kvalitních nápadů a úspěchů.

M. Kahánková, uč. ČJ

Lyžák 2019

Během víkendu napadla hromada sněhu a to byla skvělá zpráva pro všechny lyžaře a snowboarďáky, kteří se účastnili lyžařského kurzu v Mezivodí. V termínu 20.-25.1.   pobývali žáci 2. stupně spolu s vyučujícími Petrou Švrčkovou, Lenkou Golovou (lyže) a Terezou Jalůvkovou (snowboard) v útulné chatě Ledovec s výhledem přímo na sjezdovku.

Celkem 21 lyžařů a 15 snowboardistů prožívalo týden plný blankytně modrých, mrazivých a sluníčkových dní, zábavu na sjezdovce, kde se někteří teprve učili a jiní jen zdokonalovali své sportovní dovednosti, ale také dobré jídlo, vysmáté večery obohacené různými společenskými a deskovými hrami, hudbou a další zábavou o kterou se starala skvělá parta žáků i paní učitelky. Třetí „kritický“ den jsme se po běžkařské stezce vydali do nedaleké vesnice Bílá, kde jsme se zahřáli ovocným čajem a doplnili zásoby sladkostí, které „nečekaně“ došly velmi brzy :-D, zpátky nás dovezl autobus. Předposlední den, jak lyžaři, tak snowboardisté všichni do jednoho statečně odjeli závod ve slalomu, který pro nás připravili vlekaři, kteří se nám celý týden o sjezdovku i vleky hezky starali. Poslední dopoledne před odjezdem se konal již tradiční sjezd v maskách.

Z kurzu všichni přijeli bez zranění a snad i s dobrými vzpomínkami, což pro nás vyučující byla největší odměna. S mnohými žáky to letos byl poslední zimní kurz, ale na ostatní se těšíme příští rok. :-)

Mgr. Tereza Jalůvková

Více ve fotogalerii.

Zimní sportovní den

Bruslení aneb „Čertova želízka“ v akci

V rámci Zimního sportovního dne, který se uskutečnil ve středu 23. ledna 2019, se skupina zhruba 60 nadšených dětí naší školy napříč všemi ročníky spolu s několika učiteli vydala bruslit.

Sraz účastníků byl na kunčickém nádraží a už samotná jízda vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm byla pro některé děti malým dobrodružstvím. S bruslemi na zádech, řádně zatepleni, vybaveni termoskami s čajem a vydatnými svačinami, plni nadšení a odhodlání jsme dorazili na Městské kluziště pod Horečkami.

Zdatní bruslaři, pokročilí i úplní začátečníci se vší netrpělivostí a vervou naskočili na ledovou plochu. Ostych někteří zprvu překonávali u mantinelu a rovnováhu udržovali pomocí trenažerů, které jsou na frenštátském kluzišti k dispozici.

Téměř všichni ale nakonec našli odvahu, aby si na bruslích vyzkoušeli i některé z připravených disciplín na koordinaci a obratnost jako např. podjíždění branky, slalom na bruslích, vlnovky, cibulky nebo otočky kolem kuželů, brždění apod.

Celé dopoledne nás provázela teplota kolem -12 °C. Třeskuté mrazy však nikoho neodradily. Bruslilo se půldruhou hodinu, po které děti odcházely z kluziště unavené, trochu promrzlé, ale spokojené a povzbuzené svými pokroky.

Dopravu i vstupné jsme dětem uhradili z „Darů škole“, tímto děkujeme rodičům, kteří školu podpořili.

M☺TT☺:

Když upadnu, znovu vstanu,

nevzdávám se a vytrvám

a to, co mi jde, zúrokuji

a bruslení si užívám!

I. Hrubišová

Žáci, kteří zůstávali ve škole, si užili sportovních aktivit v okolí školy. Byli rozděleni do 8 smíšených družstev a jejich úkolem bylo zvládnout v co nejkratším časovém úseku 4 sportovní disciplíny: biatlon, sjezd na bobech, závody spřežení a slalom. Všichni zvládli jednotlivé disciplíny v mrazivém počasí se ctí, vzájemně se povzbuzovali a tak se atmosféra nesla  v opravdu ryze sportovním duchu. Vhod přišlo i občerstvení teplým čajem a dobrá svačinka od maminek.                                                                                                                                                                                                                                   I. Myslikovjanová

Více obrázků ve fotogalerii.

Lyžujeme se sluníčkem

I v letošním školním roce se žáci prvního stupně zúčastnili pětidenního výjezdového lyžařského kurzu “Lyžujeme se sluníčkem” ve SKI areálu Bílá v doprovodu paní Martiny Lorencové, Markéty Macurové a Jarmily Mecové.

V době od 21. do 25. ledna probíhala v Dětském lyžařském parku se 2 pojízdnými koberci, lanovým vlekem, moderním talířovým vlekem a kolotočem odpolední výuka lyžování pro začátečníky i pokročilé, které se zúčastnilo 32 žáků z naší školy. Děti byly rozděleny do skupin podle svých lyžařských dovedností.  Po zvládnutí zastavení v pluhu a oblouku v pluhu pokračovala výuka na veřejných sjezdovkách SKI areálu Bílá. Lyžaři měli k dispozici šatny přímo v dětském lyžařském parku, kde se přezouvaly a svačily.

I přes velmi mrazivé, ale zato slunečné počasí si děti lyžovačky užívaly plnými doušky.

Celý kurz byl v pátek ukončen závody, na které se přijeli podívat jejich rodinní příslušníci.

Sportovci byli za své výkony odměněni medailemi, diplomy a ti nejlepší i sladkostmi.

A tady jsou výsledky ve slalomu na lyžích:

1. místo – Jonáš Kasl

2. místo – Jolanka Kaslová

3. místo – Šimon Kovalčík

Zároveň chci poděkovat za pomoc panu řediteli Jaroslavu Gojovi, paní zástupkyni Monice Skýpalové a ochotným rodičům, kteří nás postupně na kurz doprovodili.

Jarmila Mecová

Více obrázků ve fotogalerii.