Vyhlášení výsledků soutěže amatérských kuchařů „MasterChef 2. stupeň“

Zadáním kuchařské soutěže na dálku byla příprava amuse bouche – tedy dokonalá sousta na talíři, která mají potěšit chuťové buňky ještě před jídlem a bývají servírovaná na lžíci, ve skleničce nebo jako jednohubka. Hlavním kritériem hodnocení byl tzv. „food plating“ (aranžmá jídla na talíři) a dodržení zadání soutěže. Porotci vybrali tři nejlepší jídla:

3. místo získává Lenka Madryová z 8. A za své "Sýrové mističky".

2. místo získává Laura Macurová z 6. B za sladké „Lívanečky s čokoládovou náplní, obalené zakysanou smetanou a ozdobené hořkou čokoládou a lívanečky se zakysanou smetanou polité horkými malinami“.

MasterChefem 2. stupně se stává Jolana Madryová z 8. A za úžasné "Lžičky z listového těsta"!

Vítězka získává kuchařskou zástěru, kterou ji předáme osobně, až se uvidíme ve škole! Gratulujeme vítězům a děkujeme všem soutěžícím za úžasné fotky svých pokrmů!

Mgr. Petra Mertová, Mgr. Lenka Golová, PaedDr. Dana Heryánová

Velikonoční malování do mouky

Děti z 1. stupně naší školy se s chutí zapojily do výtvarné soutěže v malování do mouky. Téma soutěže bylo Vítání jara, lidové zvyky a velikonoční tradice.

Své obrázky s velikonoční tematikou mohly posílat všechny děti z první až páté třídy naší školy. Malovaly do mouky prsty, dřívky, vařečkami nebo do mouky otiskovaly různé předměty.

Všechny fotografie vytvořených obrázků byly krásné a bylo těžké vybrat ty nejlepší.

První tři místa patří těmto autorům:

3. místo získala Nelinka Macurová z 3. A za malovanou kraslici

2. místo získala Anetka Pavlíčková ze 4. A za ptáčka v hnízdě a pomlázku s košíkem plným nazdobených vajíček

Vítězem soutěže se stala Barunka Strnadlová z 5. A s nádherným a velkým obrázkem plným velikonočních a jarních motivů!

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem účastníkům soutěže za úžasné fotografie svých originálních obrázků! Snad Vás to všechny pobavilo a získali jste nezapomenutelný tvůrčí zážitek!

Mgr. Petra Mertová

Další hezké práce:

Kryštof Kaděra:

Patrik Tománek:

„MasterChef Junior“ ZŠ a MŠ Karla Svolinského Kunčice pod Ondřejníkem

Od 17. do 28. února probíhala mezi žáky tříd 3. A, 4. A a 5. A dobrovolná kuchařská soutěž na dálku s názvem „MasterChef Junior“. Vášniví amatérští kuchaři se utkali mezi sebou v jednotlivých třídách o prvenství v tzv. „food platingu“, tedy aranžmá pokrmu na talíři. Mladším dětem mohli s přípravou pokrmu pomáhat rodiče nebo starší sourozenci, prezentace jídla na talíři byla však čistě jejich úkolem. Páťáci však měli za úkol připravit i naaranžovat jednoduchý pokrm zcela sami na téma jednohubky.

Chuť ohodnotila domácí porota složena ze členů rodiny. Estetickou stránku soutěže hodnotila na dálku učitelka VV a PČ v těchto třídách Mgr. Petra Mertová. Žáci posílali fotografie svých originálně naaranžovaných jídel a v každé třídě postoupila na balkón finálová skupina, ze které byl zvolen vítěz!

Do finálové trojky se ve 3. A  probojovala Eliška Zábojová se svými „Zvířátky na talíři“, Timea Kabátová s „ Ježečky“ a Kateřina Hrubišová s „Myškami“. „MasterChefem Junior 3. A“ se stala Kačenka se svým originálním aranžmá na dřevěném prkýnku. Gratulujeme!

Vítězné „Myšky“ Kateřiny Hrubišové

Ve IV. A se probojovala do finále Marie Melicherová s „Dortem pro maminku“, Petr Horák s „ Muchomůrkami“ a Jan Bojko s „Jednohubkami“. „MasterChefem Junior IV. A“ se stal Péťa s jeho skoro reálným aranžmá hříbků v přírodě. Gratulujeme!

Vítězné „Muchomůrky“ Petra Horáka

Ve třídě V. A se soutěže zúčastnilo 14 dětí a vybrána byla finálová čtyřka nejzajímavějších pokrmů. Rozhodovalo se mezi následujícími pokrmy: „Loďky na vlnách“ Adama Vávry, „Valentýnské veganské avokádové chlebíčky“ Elišky Balcárkové, „Palačinkové kukadla“ Ondřeje Davida a „Motýli“ Matěje Havla. „MasterChefem Junior V. A“ se stala Eliška se svým skoro profesionálním „food platingem“. Gratulujeme!

Vítězné „Valentýnské veganské avokádové chlebíčky“ Elišky Balcárkové

Všem účastníkům soutěže a úžasným kuchařům děkujeme za účast a hlavně všechny chválíme za téměř profesionální prezentace svého kuchařského umění! Byli jste báječní!

Petra Mertová

Říjnový sběr papíru

Od 12. října jsme měli naplánovaný sběrový týden. Z pěti dnů jsme papír sbírali pouze dva, protože od středy 14. 10. byla škola uzavřena z důvodu koronavirové epidemie.

Sběr papíru nám ještě v pondělí a úterý ztížil vydatný déšť, přesto bylo do kontejneru uloženo 1582 kg papíru. Děkujeme všem, kteří stihli papír odevzdat a neodradil je ani déšť.

Velké poděkování patří také dívkám a hochů z osmé třídy, kteří skvěle pomáhali při vážení a ukládání papíru. Pravidelně se sběrem pomáhají již od šesté třídy. Teď je to prostě sehraná parta, bez které se žádný sběr papíru neobejde.

Blanka Zemánková